Ciemne meble do ogroduKiedy wybieramy meble ogrodowe, musimy być przygotowane na to, że nie możemy się zdecydować zbyt długo. Warto jednak brać pod uwagę kilka czynników, które mogą nas wyróżnić spośród innych. Pierwszym powinna być nasza okazja - czy my w ogrodzie jesteśmy już gotowi do zmiany? Na początek musimy zdecydować, czy będziemy kupować meble ogrodowe do zabudowy czy meble ogrodowe do wysokości 1,2 m. Jeżeli chcemy mieć możliwość własnej aranżacji, albo np. naszymi najbliższymi się spieszy, to lepszym rozwiązaniem będzie zakup mebli ogrodowych do zabudowy. Następnie musimy określić ilość ludzi, którzy mają być u naszej dyspozycji podczas użytkowania mebli ogrodowych oraz ich wiek.

Jakie meble ogrodowe warto kupić?

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na to, jaki typ ogrodu chcemy mieć. Jeśli chcemy nie tylko trochę się rozluźnić, ale i zacząć dbać o nasze otoczenie, to dużo lepiej będzie pasowały do tego meble ogrodowe z drewna. W przypadku osiedlowego ogrodu warto sięgnąć po metalowe stoliki, które dodatkowo mogą służyć jako schody. Aby uniknąć problemów ze ścianami oraz płytami, najlepiej będzie zdecydować się na meble łatwe w montażu - np. z listew lub tektury.

Jakie odmiany mebli ogrodowych są najlepsze?

Najpopularniejsze odmiany mebli ogrodowych to:

- meble plastikowe - wykonane z plastiku, są bardzo lekkie i łatwe do przenoszenia. Są też najbardziej tańsze.

- meble metalowe - są zazwyczaj bardziej stabilne niż plastikowe i mają większy ciężar. Z czasem mogą się jednak stać podatne na korozję oraz wykazywać inne mankamenty.

- meble drewniane - służyć mogą zarówno jako ławka, jak i stolik. Mają niewielkie wymiary, gdyż służyć mogą tylko jako dodatek do naszego ogrodu.

- meble betonowe

W jaki sposób przechowywać meble ogrodowe?

Ważne jest, aby meble, które wybierzesz do przechowywania, nie uległy uszkodzeniu. Na przykład, chociaż plastik nie uszkodzi drewnianych mebli, należy go trzymać z dala od metalowych przedmiotów, aby uniknąć rdzewienia. Nie zawsze jesteśmy w stanie zaplanować czas ich przechowywania. Warto jednak znać kilka podstawowych reguł, aby móc ograniczyć koszty. Jednym ze sposobów ograniczenia kosztów przechowywania mebli jest wynajęcie lokalu na czas, kiedy są one nieużytkowe - np. na jeden rok czy na dwa miesiące. Może to się więc okazać źródłem dodatkowej dochodu, a ty też odpoczniesz od mebli!

Na zmianę mebli ogrodowych warto się zdecydować, kiedy już w ogrodzie nie mieszkamy. Może to być ze względu na nasze potrzeby (np. brak miejsca), ale może też być odwrotnie - czyli chcemy się pozbyć starego ogródka czy mebli. Nieraz ludzie mają w ogrodzie zbyt dużo mebli i nie ma tam miejsca na nowe pomysły. Kolejnym powodem na zmianę mebli mogłoby być to, że chcemy urozmaicić nasz stary ogródek, który już trochę przeszedł swoje pięć minut.

Ostatnia czynność – jak dbać o meble ogrodowe

Odpowiedni postój na świeżym powietrzu to jeden z najlepszych sposobów na to, by się odprężyć. Zarówno piesi, jak i rowerzyści mogą łatwo dotrzeć do naszego ogrodu za pomocą kamieni ozdobnych. Zagospodarowanie naszego ogrodu w ten sposób może stać się pierwszym krokiem do spełnienia marzenia o własnej posesji. Jeśli chcemy, aby nasz ogród wydawał się bardziej atrakcyjny, warto zadbać o małe drobiazgi. Oczyszczanie trawnika regularnie chroni przed pojawieniem się roztoczy i chwastów.

 

O mnie