Meble zewnętrzne z technorattanu: Wszystko o materiale

Technorattan to syntetyczny materiał o wyglądzie przypominającym wiklinę, często wykorzystywany do produkcji mebli zewnętrznych. Materiał ten jest wytwarzany z żywicy, która jest mieszana z wypełniaczem, włóknami i spoiwem w celu uzyskania materiału kompozytowego. Żywica nadaje materiałowi syntetyczny wygląd, natomiast wypełniacz i włókna nadają mu wygląd plecionego rattanu. Meble technorattanowe są zazwyczaj wykonane z materiałów syntetycznych, ale są również dostępne jako meble wiklinowe wykonane z materiałów naturalnych. Główną różnicą między tymi dwoma rodzajami mebli są materiały użyte do ich produkcji. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o materiale syntetycznym i jego rodzajach mebli.

Co to jest technorattan?

Technorattan to rodzaj syntetycznego materiału, który wygląda jak wiklina i jest często używany do produkcji mebli na zewnątrz. Materiał ten jest wytwarzany z żywicy, która jest mieszana z wypełniaczem, włóknami i spoiwem w celu uzyskania materiału kompozytowego. Żywica nadaje materiałowi syntetyczny wygląd, natomiast wypełniacz i włókna nadają mu wygląd plecionego rattanu. Meble technorattanowe są zazwyczaj wykonane z materiałów syntetycznych, ale są również dostępne jako meble wiklinowe wykonane z materiałów naturalnych. Główną różnicą pomiędzy tymi dwoma rodzajami mebli są materiały użyte do ich produkcji.

Podstawą technorattanu jest żywica, która jest mieszana z wypełniaczem, takim jak papier i/lub włókna naturalne. Ten kompozytowy materiał jest następnie splatany razem, aby uzyskać charakterystyczny wygląd rattanu. Technorattan wygląda jak naturalny rattan, ale zazwyczaj waży od 20% do 40% mniej, co sprawia, że jest idealny do użytku na zewnątrz.

Rodzaje mebli wykonanych z technorattanu

Najpopularniejsze rodzaje mebli wykonanych z technorattanu to meble rattanowe i wiklinowe, choć dostępne są również inne rodzaje mebli. Meble rattanowe oznaczają zazwyczaj meble wykonane z "prawdziwej" rośliny rattanowej. Meble rattanowe na tej liście to meble rattanowe wykonane z rośliny rattanowej.

- Meble rattanowe, znane również jako zestawy mebli rattanowych, obejmują zestaw mebli, zestaw jadalniany, otomanę, stoliki boczne i krzesła. Zestaw mebli składa się zazwyczaj ze stołu jadalnego i sześciu krzeseł.

- Meble ogrodowe obejmują stoły, krzesła, zestawy bistro i inne. Te meble zewnętrzne można kupić jako kompletny zestaw lub jako pojedyncze elementy.

O mnie